7 хв. 77

 (0)    0

Зміст

  1. Що таке вирощування на гідропоніці
  2. Види гідропонічних систем
    • Гнотова гідропоніка
    • Крапельне зрошення
    • Приливно-відливна гідропоніка
    • Аеропонічна гідропоніка
    • Плаваюча платформа
    • Гідропоніка з живильним шаром
  3. Плюси вирощування на гідропоніці
  4. Мінуси вирощування на гідропоніці
  5. Що краще: гідропоніка чи ґрунтове вирощування?

 

Що ж таке вирощування на гідропоніці

Гідропоніка це своєрідний процес вирощування рослини без грунту. Замість грунту використовується живильна система розчину. Тому в процесі вирощування всі необхідні поживні речовини в точній пропорції подається безпосередньо рослині до її кореневої частини. Процес вирощування на гідропоніці є популярна серед сучасних аграріїв, бо цей метод дозволяє дуже ефективно вести контролювання умов зростання рослини за будь якої пори року, а ще значно знизити кількість використання добрива та води.

Які існують види гідропонічної системи:

Гнотова гідропоніка;
-    Крапено-зрошувальна гідропоніка;
-   Приливно відливна гідропоніка;
-   Аеропонічна гідропоніка;
-  Плавуча гідропоніка на платформі;
-  Гідропоніка техніка підживленням шару де росте рослина.

 

·        Гнотова система гідропоніки

Даний вид гідропоніки є одним із найдоступніших, тому як для даного методу не потрібно буде спеціального обладнання. Гніт або так званий шнур необхідно пропустити через отвір дна горщика і занурити його у поживний підготовлений розчин, який буде поступово всмоктуватись та передаватись до кореневої частини.

·        Крапено-зрошувальна гідропоніка

Під час краплинно зрошенній методиці живлення розчином буде подаватись безпосередньо не великими краплинами до кореневої частини через спеціальну систему трубочок та форсунок. Циркуляція контролюється за допомогою спеціального таймера та налаштовується відповідно також до потреби ворощуваної рослини. Якщо у вас реверсивна обладнана система то, надлишкова кількість рідини перенаправлятиметься назад в резервуар, а за необхідності буде знову використовуватись. Така система зрошення буде точно забезпечувати для рослини дозування поживної речовини та використовувати мінімальну кількість води. Якщо система нереверсивна то насос налаштовують так, аби не створювалось і не залишалося під рослиною надлишкової кількості живильного розчину.

За використання такого методу вирощування рослин, необхідно враховувати, що буде потрібно проводити регулярне з метою профілактичного очищення вашого обладнання, для того аби уникнути небажаного забруднення.

·        Приливно відливна гідропоніка

Метод такої гідропоніки буде передбачати використання для рослини приливно відливну систему. Дана система передбачає заливання поживного розчину у певний проміжок часу, за так званим таймером. Цей процес буде повторюватись декілька разів на добу.

·        Аеропонічна гідропоніка

За даного методу гідропоніки рослина вирощується в повітряному створеному середовищі, де коренева частина рослини буде огортатися туманом, що

подаватиметься з живильним розчином. Така система забезпечить високий відсоток доступності кисню до кореневої частини тому рослина буде краще поглинати поживну речовину, що прискорить зростання ваших рослин.

·        Плавуча гідропоніка на платформі

Під час такого вирощування рослину розміщують на плавучому матеріалі, це може бути пінопласт або ж спеціальна плавуча сітка, але при цьому коренева система має повністю бути занурена в поживну речовину. Кисень для коріння доставляє спеціальний повітряний насос.

·        Гідропоніка техніка підживленням шару де росте рослина

Рослина під час такого вирощування росте знаходячись в ємностях які мають іригаційні канали. Під час росту в такому каналі розчин підживлення стікає по каналу тоненьким шаром, омиваючи кореневу частину і циркулюючи повертається цей розчин до початкового резервуару.

Плюси вирощування та мінуси під час вирощування на гідропоніці

Плюси вирощування

-    Має високу продуктивність.

-    Можливість отримання більшого врожаю.

-     Рослина швидше буде достигати.

-     Економія на рахунок простору.

-      Економія з кількості води так як  вода циркулює по колу та може використовуватись повторно.

-      Мінімізуються шкідливі мікроорганізми бо відсутній грунт.

-      Контроль над виконанням поживної речовини. 

-      Маєте змогу вирощувати цілий рік.

-      Відсутній бур’ян.

Мінуси вирощування 

-      Має високу витрату на обладнання під час вирощування.

   Потребує постійного ретельного та чіткого контролю.

-      Залежність все вирощування від постійної електроенергії. 

-      Має потребу у профілактичних чищеннях систем. 

Отже підібємо підсумки що ж краще вирощування на гідропоніці або ж в грунті. Вирощування на гідропоніці це метод, який прискорює процес розвитку рослини також підвищує відсоток врожайності, але потребує великої інвестицій а ще підходить для вирощування не всі культурам. Вирощування в грунті є природним середовищем для вирощування абсолютно всіх видів рослин, але під час такого вирощування потребує обробки грунту вимагає великих зусиль в боротьбі з бур'янами та подачею поливу.

 

 (0)    0

Ваш комментарий успешно отправлен. Спасибо за комментарий!
Оставить комментарий
Каптча
Комментарии Facebook